Silverado City to kompleks rozrywkowy dla dzieci i dorosłych, zrealizowany w klimacie westernu. Jego nazwa pochodzi od tytułu filmu „Silverado” w reżyserii Lawrence’a Kosdana. Miasto powstało z fascynacji właścicieli Dzikim Zachodem.

Kompleks zajmuje obszar ok. 7 ha. Najmłodsi mogą tu spróbować wielu atrakcji, takich jak wyrobienie listu gończego, poszukiwanie złota w kopalni czy przejażdżki konne. Na terenie Silverado City znajdują się również farma ranchera, minizoo i plac zabaw, a także Saloon, amfiteatr, budynek Doktor Queen, sheriff, więzienie, fort z wojny secesyjnej, szkoła z czasów Dzikiego Zachodu, Mexico Hall, arena do pokazów konnych, wioska indiańska oraz punkty gastronomiczne.

W sezonie turystycznym dużą popularnością cieszą się organizowane w miasteczku imprezy oraz wydarzenia artystyczne, m.in. jedna z najbardziej widowiskowych scenek w Polsce – napad na bank, a także pokazy kaskaderskie na koniach, pokazy władania lassem i rewolwerami, taniec country oraz zabawne scenki z życia mieszkańców. W programie imprez są również weekendy tematyczne oraz niesamowite nocne spektakle ognia z udziałem koni.

W podróż do miasteczka zabierze nas kolejka turystyczna UNION PACIFIC.