Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac Pani Marty Wilk-Wierzbińskiej, który odbędzie się dnia 24 listopada o godzinie 16:00.
 
Marta Wilk-Wierzbińska, absolwentka Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, na co dzień zajmuje się nauczaniem - pracuje jako nauczycielka plastyki, muzyki i języka polskiego w szkole podstawowej. Ze sztuką związana jest od najmłodszych lat; jej ojciec, Pan Krzysztof Wilk, jest cenionym malarzem. Pani Marta dorastała wśród sztalug, farb i płócien. Zamiłowanie do sztuki stara się przekazać dalej, zachęcając do tworzenia swoich uczniów. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ceramiką artystyczną oraz technikami dekoracyjnymi (np. decoupage). Związana ze stowarzyszeniem artystycznym Dom Artysty w Inowrocławiu, w związku z czym aktywnie uczestniczy w plenerach malarskich oraz akcjach charytatywnych organizowanych przez stowarzyszenie.
Wystawa w bibliotece jest jej kolejną wystawą indywidualną. Brała również udział w wystawach grupowych artystów związanych z Domem Artysty w Inowrocławiu.