Koncert w wykonaniu Orkiestry CAMPANELLA z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Orkiestra "Campanella" działa przy Szkole Podstawowej w Cekcynie. Powstała w 1971 roku z inicjatywy jej pierwszego dyrygenta - Stanisława Fiegla. Od września 1985 roku orkiestrę prowadzą nauczyciele muzyki – Anna i Adam Filipscy, a od 2006 roku współprowadzącą jest ich córka Magdalena Filipska - prezes orkiestry, pracownik naukowy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od początku istnienia orkiestry grało w niej ponad 300 osób. Odbyło się ponad 400 koncertów zarówno w Polsce jak i za granicą. Zespół liczy obecnie 45 osób w składzie koncertowym. Skupia uczniów szkół podstawowych, gimnazjum, szkół średnich oraz studentów z terenu gminy Cekcyn i powiatu tucholskiego. Instrumentarium orkiestry tworzą: mandoliny, banjo, akordeony, gitary akustyczne, gitara basowa, fortepian, flety proste, dzwonki, trąbka, saksofon tenorowy, instrumenty perkusyjne i perkusja. Repertuar "Campanelli" obejmuje m.in. muzykę filmową, klasyczną, taneczną, jazzową i popularną. Aranżacji wszystkich utworów dokonują Anna, Adam i Magdalena Filipscy.

„Campanella” nagrała 7 płyt. Powstała też monografia pt. „Campanella z Borów Tucholskich” napisana przez pp. Alinę i Kazimierza Wajdów.

Orkiestra zdobyła wiele nagród i wyróżnień, jest pomysłodawcą i współorganizatorem Międzynarodowych Festiwali Muzycznych, które odbywały się w Cekcynie w latach 2000-2011. Do największych sukcesów orkiestry należą: nagranie 3 ostatnich płyt z mistrzem oboju – Tytusem Wojnowiczem i wspólne koncerty, m. in. w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, w Parlamencie Europejskim i w Ambasadzie Polskiej w Brukseli, w Cekcynie z okazji jubileuszu 45-lecia „Campanelli”, koncert z Marylą Rodowicz podczas 44. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także prestiżowe koncerty w Grecji, w Niemczech, na Ukrainie i Litwie.

Zaproszenia do odbioru w sekretariacie ŻDK.