Dnia 10 czerwca w Łabiszynie odbędzie się kolejna edycja Łabiszyńskich Spotkań z Historią pt. " Pętla czasu”. Będzie to żywa lekcja historii, czyli multi-epokowe spotkanie w odsłonie, jakiej dotąd jeszcze nie było. Łabiszyńskie Spotkania z Historią 2023 odbędą się bez części inscenizacyjnej oraz będą trwały jeden dzień.

Formuła najbliższych „Spotkań” będzie się tym samym zasadzała na ekspozycji dioramowo-wystawienniczej, z uzupełniającymi całość małymi pokazami historycznymi.

Będzie to również wydarzenie osadzone w kilku obszarach historycznych, stanowiące swojego rodzaju przegląd epok „Od Piastów, do PRL".

Szczególny nacisk chcemy przy tym położyć na historię oręża polskiego, angażując Państwa do historycznej wycieczki przez okres wczesnego średniowiecza, złote lata Rzeczpospolitej, szeroko pojmowaną epokę napoleońską, poprzez II wojnę światową na okresie PRL kończąc.

Oznacza to, że w tym roku będzie można zobaczyć w Łabiszynie stowarzyszenia i grupy rekonstrukcyjne odtwarzające m.in.: Piastów, Wikingów, szlachtę polską, rycerstwo, husarię, żołnierzy wojen napoleońskich, powstańców wielkopolskich, żołnierzy okresu II wojny światowej.