Zapraszamy serdecznie na spotkanie podsumowujące cykl „ Z przyrodą za pan brat”, które odbędzie się dnia 25 listopada 2022 roku o godzinie 17:00 w Wieży Ciśnień w Janowcu Wielkopolskim.
Tego dnia, wraz z leśnikami z Nadleśnictwa Gołąbki, zabierzemy Was na niezwykłe spotkanie z dzikimi mieszkańcami lasu. Dowiemy się co jedzą, gdy świat pokryje się śniegiem i kto pomaga im przetrwać ten trudny czas.
Opowiemy Wam także, jak radzą sobie zwierzęta w mieście. Dlaczego nie powinniśmy dokarmiać dzikich zwierząt na własną rękę i jak często nasze działanie może im zaszkodzić. Podpowiemy też jak urządzić stołówkę dla ptaków zimujących oraz jak przygotować budki na wiosenne lęgi.
Dla dzieci wspaniały quiz o zwierzakach z upominkami.
Zapraszamy Was bardzo serdecznie i mamy nadzieję, że wilk Gabryś wywoła u Was szybsze bicie serca i zaprosi na kolejne spotkania przyrodnicze w przyszłym roku.
Wykłady prowadzić będzie Pani Anna Sawala-Smoter prezes fundacji na rzecz Ochrony Pałuckich sów „Uszatka”, która należy również do Stowarzyszenia Straży Ochrony Przyrody oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Gołąbki Pan Hubert Dębowski.
 
Organizatorzy:

Urząd Miejski w Janowcu Wielkopolskim,

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Janowcu Wielkopolskim,

Fundacja na rzecz Ochrony Pałuckich sów „Uszatka”,

Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Gołąbki