Zapraszamy w podróż do Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc

Tym razem coś specjalnego dla koneserów regionalnych smaków i zwyczajnych łasuchów . Z aplikacją dotrą państwo do miejsc, w których powstają słoneczne miody, powidła i soki, słynna gęsina, dania z ryb, wyborne sery kozie i twarogi od szczęśliwych krów… Do tego dopełniające całości trunki (dla kierowców polecamy wodę mineralną). Naszym zdaniem kulinarne zdobycze z odwiedzanych miejsc to najlepsza pamiątka z podróży.

Niezmiennie, pretekstem do wyruszenia w trasę jest dziedzictwo kulturowe, osobliwości natury i urokliwe krajobrazy naszych Konstelacji: Kujaw, Pałuk, Borów Tucholskich, Doliny Dolnej Wisły i Pojezierza Brodnickiego… Mamy nadzieję, że przyprawione szczyptą smaku wakacyjne wyprawy pozwolą nasycić wszystkie zmysły!

Aplikacja przyda się jako przewodnik w terenie, przepustka do przygody oraz zapis trasy (by mieć co wspominać). Zwiedzający mogą brać udział w grach terenowych (questach) i zbierać punkty. Przy odrobinie szczęścia można będzie wygrać jeden z voucherów na pobyt w Konstelacjach dobrych miejsc, ufundowany przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną (współfinansowanie: Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich).

Choć miejsca kulinarne nie są punktowane w paszportowym rankingu – dla uczestników przygotowane są bonusy w postaci rabatów na regionalne produkty i usługi.

„Paszport od kuchni ” obejmuje pięć konstelacji regionalnych (zgodnie z opracowanymi przez Kujawsko - Pomorską Organizację Turystyczną i członków stowarzyszenia strategiami ): Kujawy, Pałuki, Bory Tucholskie, Dolina Dolnej Wisły oraz Pojezierze Brodnickie + dwie Konstelacje miejskie :
Bydgoszcz i Toruń. W ramach zwiedzania można realizować gry terenowe w miastach: Toruń, Bydgoszcz, Ciechocinek, Bory Tucholskie, Pojezierze Brodnickie, Żnin, Grudziądz. Podczas kampanii będą realizowane konkursy z nagrodami.

Czas trwania konkursu paszportowego: 1 lipca – 2 października. Po tym terminie jury wakacyjnego konkursu przyzna nagrody w postaci voucherów na pobyt w Kujawsko - Pomorskich Konstelacjach dobrych miejsc, współfinansowane ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kujawsko - Pomorski Paszport Turystyczny jest objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Pana Piotra Całbeckiego.