Pasjonują Cię metody, jakimi posługują się współcześni naukowcy i ich osiągnięcia? A może jesteś przyszłym studentem i zastanawiasz się nad wyborem kierunku studiów? Jesteś nauczycielem, rodzicem i chcesz pasją do nauki zarazić swoje dzieci? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, a na dodatek uwielbiasz filmy, książki i gry z wątkami archeologicznymi, to propozycja Muzeum Archeologicznego w Biskupinie jest skierowana do ciebie!

Festiwal Nauki „Ścieżki Archeologii Nauka – Kultura – Popkultura” poświęcony jest archeologii w trzech postaciach. Pokażemy kulisy pracy archeologa od momentu wydobycia zabytków z wykopu do ich ekspozycji na wystawie muzealnej i w publikacji naukowej. Przedstawimy procesy konserwacji i rekonstrukcji zabytków oraz zaprezentujemy dyscypliny nauki, które niekoniecznie kojarzymy z badaniami archeologicznymi, a które mają dla nich ogromne znaczenie. A na koniec pokażemy, że współczesna kultura mocno inspiruje się archeologią i to nie tylko w postaciach Indiany Jonesa czy Lary Croft – odniesienia do tej dziedziny nauki znajdziemy również w grach, muzyce czy powieściach.

Swoje osiągnięcia zaprezentują instytuty archeologii oraz muzea archeologiczne z całej Polski, a miłośnicy popkultury będą mieli okazję spotkać się z pisarzami czerpiącymi garściami z dorobku archeologów. Zapraszamy!